Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

Lipiec 17, 2017

Manualna, eklektyczna, a może soniczna? Jeśli zastanawiasz się, jaką szczoteczkę do zębów wybrać, zapoznaj się z naszym przewodnikiem. Krótka charakterystyka każdego z typów szczoteczek pozwoli Ci dokonać świadomego wyboru oraz skutecznie dbać o higienę jamy ustnej.

Szczoteczka do zębów jest podstawowym elementem, który pozwala dbać o prawidłowa higienę jamy ustnej. Aby zapewnić sobie zdrowy i piękny uśmiech, konieczne jest nie tylko regularne mycie zębów, ale też dobranie odpowiednich ku temu akcesoriów, a zwłaszcza szczoteczki. Jeśli zastanawiasz się, jaka szczoteczka będzie najlepszym rozwiązaniem, zapoznaj się z naszym krótkim przewodnikiem.

Szczoteczka manualna

toothbrush-592103_1280

Jest to najprostsza spośród szczoteczek dostępnych na rynku. Składa się z główki z osadzonymi na niej włóknami oraz rączki. Istnieje kilka typów szczoteczek manualnych, które różnią się między sobą ukształtowaniem włókien czy wielkością główki. Tego typu szczoteczka powinna być dostosowana do wieku użytkownika.

Niewątpliwą zaletą tradycyjnych szczoteczek jest przystępna cena – można je kupić w każdym markecie za naprawdę niewielkie pieniądze. Niestety nie zapewniają one tak dokładnego usuwania osadów, jak w przypadku pozostałych szczoteczek.

Szczoteczka elektryczna

toothbrush-115105_1280

Z kolei szczoteczka elektryczna to urządzenie zasilane za pomocą baterii, które w ruch wprawia silnik elektryczny. Główka takiej szczoteczki jest wprawiana w ruch obrotowy i oscylacyjny, dzięki czemu znacznie dokładniej myje żeby, niż w przypadku szczoteczki tradycyjnej. Dodatkowo tego typu szczoteczka nie wymaga stosowania dużej siły nacisku, dlatego jest polecana osobom z wrażliwymi dziąsłami.

Szczoteczka soniczna

Natomiast największa skutecznością działania a zarazem delikatnością, wyróżnia się szczoteczka soniczna. W jej przypadku główka jest wprawiana w ruch obrotowy i pulsacyjny, a także wytwarza ultradźwięki, które pozwalają na usunięcie bakterii oraz rozbicie płytki nazębnej. Skuteczne szczoteczki elektryczne oraz soniczne znajdziesz na https://www.euro.com.pl/szczoteczki-elektryczne.bhtml

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

, , , Uncategorized

Leave a Reply