Zalety lodówki typu side-by-side i najpopularniejsze modele w listopadzie

Grudzień 9, 2013

Duża kuchnia to szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych – posiadacze sporych pomieszczeń kuchennych wybierać mogą na przykład spośród lodówek typu side-by-side, które standardowo są zbyt duże, by stanąć  w przeciętnej kuchni. A z kupnem takiego urządzenia wiąże się sporo udogodnień, jak chociażby w kwestii przechowywania żywności w zamrażalniku, który często wydaje się być niewystarczający.

Jest to uciążliwe szczególnie w przypadku niższych lodówek – praktyka z legendarnej gry logicznej Tetris na pewno nie poszła w zapomnienie, szczególnie gdy do ułożenia w niewielkim zamrażalniku mamy sporo produktów. Dość już jednak o mniejszych lodówkach. Przyjrzyjmy się zaletom i możliwościom, które zyskamy decydując się na zakup lodówki side-by-side.

O większym zamrażalniku już wspominaliśmy, nic tak jednak nie przemawia do wyobraźni, jak konkretne liczby. W przypadku tradycyjnych lodówek nierzadko pojemność zamrażalnika nie przekracza 100 litrów. Poniżej nie znajdziemy natomiast modelu, który miałby zamrażalnik mniejszy, niż 144 litry, a rekordzista, Leibherr SBSesf 7212 ma aż 261 litrów pojemności. Dodatkowo, takie lodówki często są wyposażone w dodatkowe elementy zwiększające funkcjonalność tego niezbędnego w każdym domu urządzenia: barek czy też kostkarka, a także obecny niemal zawsze filtr wody. Nie należy też zapominać o tak oczywistej kwestii, jak wygodny dostęp do obu części lodówki – by wyciągnąć cokolwiek nie trzeba się będzie bowiem schylać.

Poniżej znajdziecie trzy lodówki side-by-side, które były najpopularniejsze w listopadzie.

Samsung RSA1ZTMG

Samsung RSA1ZTMG – jeden z liderów w produkcji lodówek typu side-by-side. Tutaj prezentujemy jeden z tańszych modeli, co nie znaczy oczywiście, że gorszych. Wyposażona w system No Frost w obu komorach, dzięki czemu utrzymanie lodówki w czystości jest niezwykle proste i wygodne. Pojemność chłodziarki i zamrażarki to kolejno 340 i 144 litry, jest zatem gdzie przechowywać żywność. Lodówka jest bardzo oszczędna, również dzięki zastosowaniu oświetlenia LED, a dodatkowe wyposażenie w postaci kostkarki do lodu oraz barku ucieszy każdego.

Cena: 3899 zł.

Bosch KAN60A45

Bosch KAN60A45 – zmieści 346 litrów w części chłodzącej oraz 164 litry w zamrażalniku. Bogato wyposażona: oprócz standardu w postaci systemu No Frost w obu częściach i systemu Multi-AirFlow do dyspozycji otrzymamy barek, kostkarkę, filtr wody i podajnik wody filtrowanej. Podobnie jak każda inna lodówka w tym zestawieniu, tak i tak została wyposażona w alarm informujący o niedomkniętych drzwiach, co jest szczególnie istotne, kiedy w domu są dzieci. Pracą lodówki łatwo zarządzać z poziomu elektronicznego panelu sterowania.

Cena: 4499 zł.

Leibherr SBSesf 7212 Comfort

Leibherr SBSesf 7212 Comfort – firma Leibherr zawsze słynęła z produktów najwyższej jakości, a przy tym niezwykle oszczędnych. W naszym zestawieniu znajduje się na szczycie najpojemniejszych urządzeń tego typu, bowiem zmieści 390 litrów w części chłodniczej oraz aż 261 litrów w zamrażalniku. Wykonana ze stali nierdzewnej, charakteryzuje się skromnym, acz atrakcyjnym wyglądem – doskonale sprawdzi się tak w tradycyjnych, jak i nowoczesnych kuchniach. Pracą obu części zarządzają dwa agregaty, również w obu częściach znajdziemy system No Frost. Na uwagę zasługuje również doskonałe zaprojektowanie wnętrza lodówki. Bardzo cicha podczas pracy, wręcz niesłyszalna, nawet w momencie, w którym załącza się agregat.

Cena: 6299 zł.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

, , , Bosch, Liebherr, Samsung

Leave a Reply