Ranking najpopularniejszych lodówek - sierpień 2013

Sierpień 30, 2013

Tak się składa, że okres letni często sprzyja podejmowaniu ważnych decyzji związanych z wyposażeniem i wystrojem mieszkania. Stąd spora aktywność konsumentów w segmencie sprzętów AGD – w tym lodówek. Przyjrzyjmy się, jakie urządzenia były kupowane podczas wakacji najchętniej.

Electrolux EN3400AOXElectrolux EN3400AOX – ekonomiczna lodówka przeznaczona dla rodzin o klasycznym układzie. 223 litry wystarczą, by swobodnie korzystały z niej cztery, czy pięć osób. Pojemność sprawia również, że nie ma kłopotu z przechowaniem większej ilości zakupów, zatem śmiało możemy robić większe zakupy na zaś. Relatywnie duży jest również zamrażalnik, ulokowany na dole. Zmieszczą się tam produkty o łącznej pojemności 92 litrów. Z powłoki Antifingerprint ucieszą się natomiast młode mamy – dzięki temu rozwiązaniu odciski dłoni będą na powierzchni drzwiczek niewidoczne, stąd utrzymanie lodówki w dobrej kondycji wizualnej będzie o wiele łatwiejsze. Ponadto lodówka jest w miarę cicha i oszczędna, a także dość atrakcyjna wizualnie.

Lodówki AMICA FK318.3SAmica FK318.3 – lodówka z segmentu ekonomicznego. Widać to przede wszystkim w różnicach w kwestiach technicznych – mimo że model Amici wyższy jest od wyżej opisywanego Electroluxa, to w części chłodniczej i zamrażalniku mieści się mniej. 188 litrów wciąż jednak wystarczy, by z lodówki swobodnie korzystała cała rodzina bez ryzyka braku miejsca. Jednak ze względu na mniejszy zamrażalnik (64 litry) zakupy trzeba planować zdecydowanie bardziej szczegółowo, by nie okazało się, że na zakupione niedawno produkty brakuje miejsca. Lodówce dzięki niewielkiemu zużyciu energii elektrycznej przyznana została klasa energetyczna A+, a całość łatwo utrzymać w czystości dzięki powłoce antybakteryjnej.

Samsung RB31FDRNDSSamsung RB31FDRNDS – najlepiej wyposażona, ale i najdroższa lodówka w naszym zestawieniu. Dzięki niej skorzystać będziemy mogli z systemu Multiflow (utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza, odpowiedni dla większości produktów spożywczych, dzięki czemu te dłużej utrzymują świeżość), No Frost (niweluje konieczność rozmrażania lodówki) czy też funkcji wakacje, która pozwala przechować produkty spożywcze przez naprawdę długi czas. Oprócz tego otrzymamy możliwość elektrycznego ustawienia temperatury (pozwoli to obniżyć rachunki za prąd), podajnik wody  i oświetlenie LED-owe (między innymi dzięki temu lodówka jest tak oszczędna), a innowacyjny silnik inwerterowy sprawia, że lodówka pracuje niezwykle cicho i dyskretnie. Poza tym wygląda naprawdę pociągająco. Zmieści 210 litrów w części chłodzącej oraz 98 litrów w zamrażalniku.

Polar PCB 341 A+Polar PCB A+ S – i wracamy do lodówek z niższej kategorii cenowej. Urządzenie to doskonale sprawdzi się w gospodarstwach domowych o klasycznym układzie 2+2, bowiem użytkownik do dyspozycji dostanie 195 litrów w części chłodzącej oraz 116 litrów w zamrażarce. Dość istotny jest fakt, że lodówka z zewnątrz prezentuje się bardzo atrakcyjnie – modny, srebrny kolor wpasuje się również w eleganckie wnętrza. Lodówka jest też dość oszczędna – nie bez przyczyny bowiem charakteryzuje się klasą energetyczną A+. Agregat pracuje relatywnie cicho, nie ma zatem ryzyka, że przez głośną pracę lodówki domownicy będą chodzić niewyspani. A całość dość łatwo utrzymać w czystości.

Bosch KGV36VL30EBosch KGV36VL30E – ostatnia w naszym zestawieniu lodówka to propozycja dla osób, które nie chcą się zadowalać najprostszymi rozwiązaniami, ale jednocześnie budżet ogranicza je na tyle, że nie mogą sobie pozwolić na najlepiej wyposażone lodówki na rynku. Bosch w lodówce, która z zewnątrz prezentuje się elegancko i stylowo, zamknął kilka użytecznych możliwości – kalendarz zamrażania żywności, szufladę z kontrolą wilgotności czy też elektroniczne sterowanie temperaturą. Lodówka pracuje dość oszczędnie, między innymi dzięki zastosowaniu oświetlenia LED. Urządzenie sprawdzi się w klasycznych gospodarstwach domowych dzięki pojemności 215 litrów w chłodziarce oraz 94 litrów w zamrażalniku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

, , Ranking

Leave a Reply