Ranking lodówek do 1000 zł, do 1500 i 2000 zł - październik 2013

Listopad 22, 2013

Szukasz dobrej lodówki? Jeśli tak, to z pewnością jednym z głównych kryteriów decydujących o zakupie konkretnego modelu będzie jego cena. Poniżej przedstawiamy najchętniej wybierane lodówki ubiegłego miesiąca w konkretnych kategoriach – do 1000, 1500 i 2000 złotych.

Amica FK318.3Amica FK318.3 – klasyka w najlepszym wydaniu. Wysoka lodówka idealna dla gospodarstw domowych o tradycyjnym układzie 2+2. W części chłodniczej zmieści 188 litrów, zaś w zamrażalniku 64 litry. Wewnątrz znajduje się 5 półek ze szkła bezpiecznego, co oznacza, że całość względnie łatwo utrzymać w czystości. Wewnątrz znajduje się również powłoka antybakteryjna, co znacznie redukuje możliwość rozwijania się jakichkolwiek bakterii, a to z kolei przekłada się na dłużą przydatność do spożycia konkretnych produktów. Klasa energetyczna A+ sprawia, że model ten co prawda nie jest najoszczędniejszą lodówką na rynku, ale też nie odbiega znacząco od konkurencji. Ucieszeni będą również posiadacze aneksów kuchennych, bowiem lodówka nie jest specjalnie głośna podczas pracy. Cena: poniżej 1000 złotych.

Lodówki POLAR PCB 260 A+SPolar PCB 311 A+S – druga z najlepszych lodówek w kategorii do 1000 złotych. Charakterystyka urządzenia jest podobna do poprzedniego modelu, uwagę zwraca jednak większa pojemność przy niższej wysokości – mierzy ona 175 cm, a pomieści odpowiednio 195 i 116 litrów, zatem sprawdzi się również w przypadku większych rodzin. Polski producent zadbał również o efektowny wygląd lodówki, która została utrzymana w atrakcyjnym i modnym srebrnym kolorze. Wnętrze zostało zaprojektowane bardzo dobrze, jest przestrzennie i ergonomicznie. Jak na tę kategorię cenową, model ten charakteryzuje się również niskim poborem energii elektrycznej. Cena: do 1000 złotych.

Mastercook LC-165AAXMastercook LC-165AAX – efektowna lodówka wykonana ze stali nierdzewnej w modnym, srebrnym kolorze. Przeznaczona dla posiadaczy mniejszych pomieszczeń kuchennych, mierzy 166 cm, pomieści 176 litrów w części chłodzącej oraz 66 litrów w zamrażalniku. Sporym atutem tej lodówki jest jej oszczędna praca – charakteryzuje się klasą energetyczną A++, a dodatkowe oszczędności gwarantuje wykorzystanie światła ledowego do oświetlenia wnętrza. Dodatkowo lodówka ma tryb pracy ‘eco’, który obniża pobór prądu. W przypadku braku zasilania lodówka jest w stanie utrzymać pożądaną temperaturę przez 20 godzin. Wnętrze jest przestrzenne, znajdziemy w nim również dedykowane pojemniki i półki. Cena: niecałe 1200 złotych.

Electrolux EN3400AOXElectrolux EN3400AOX – pojemna lodówka o wysokości 175 centymetrów – zmieści odpowiednio 223 i 92 litry, zatem doskonale sprawdzi się w większych gospodarstwach domowych. Efektowny, srebrny front zabezpieczony został powłoką antybakteryjną, co ucieszy przede wszystkim młodych rodziców, bowiem odciski palców i smugi się tej lodówki nie imają. Miłym dodatkiem jest również czujnik zmieniający swoją barwę w momencie, w którym temperatura wewnątrz urządzenia nie odpowiada standardom. Jedynym mankamentem może być fakt, że kiedy agregat się załącza potrafi być słyszalny, niemniej przeszkadzać to będzie tylko bardzo wyczulonym w tym temacie osobom. Za cenę mniejszą, niż 1400 złotych to lodówka warta polecenia.

Bosch KGV36VL30EBosch KGV36VL30E – wysoka, pojemna i efektowna lodówka do nowoczesnych pomieszczeń kuchennych – tak w największym skrócie można opisać ten model. Mierzy 186 centymetrów i pomieści 215 litrów w części chłodzącej oraz 94 litry w zamrażalniku. Charakteryzuje się klasą energetyczną A++, jest zatem bardzo oszczędna, między innymi dzięki wykorzystaniu oświetlenia ledowego we wnętrzu. W łatwy sposób ustawimy i skontrolujemy temperaturę urządzenia, a do dyspozycji otrzymamy również kalendarz zamrażania żywności i szufladę z kontrolą wilgotności. Doskonale zaprojektowana w środku, jest przy tym bardzo cicha przy pracy – użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu nie narzekają nawet, kiedy stoi ona w otwartej kuchni czy też w aneksie. Cena: niecałe 1600 złotych.

Samsung RB29FERNCSSSamsung RB29FERNCSS – lodówka, która idealnie wpasuje się w nowoczesne i stylowo urządzone kuchnie. Mierzy 178 centymetrów, mieści odpowiednio 188 i 98 litrów. Doskonale wyposażona, nawet jak na swoją cenę: posiada system No Frost zarówno w chłodziarce, jak i zamrażalniku, system Multiflow (zapewniający odpowiednio poziom wilgotności powietrza dla większość produktów spożywczych), szufladę Cool Select Zone, która umożliwia przechowywanie różnych typów żywności w odpowiedniej temperaturze oraz funkcję wakacje, która podczas dłuższej nieobecności w domu zapobiega powstawaniu przykrych zapachów (jak znalazł na okres świąteczny). Dzięki silnikowi inwerterowemu działa niezwykle cicho, a wszystkie bieżące ustawienia lodówki można łatwo skontrolować z poziomu wyświetlacza elektronicznego. Cena to niecałe 2000 złotych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

, , , , Ranking

Leave a Reply