Jaką lodówkę do 1000 złotych wybrać?

Styczeń 11, 2013

Szukasz taniej lodówki i nie możesz się zdecydować na konkretny model? Poniżej przedstawimy siedem modeli mieszczących się w segmencie ekonomicznym – do 1000 złotych. Nie wskażemy jednak zwycięzcy naszego zestawienia, bowiem każde z urządzeń ma swoje wady i zalety, a od indywidualnych upodobań będzie zależeć ostateczna decyzja konsumenta. 

Amica FK206.4 (146,8 x 49,4 x 55,5 cm) – chłodziarko-zamrażarka, z racji na swoje gabaryty, polecana jest raczej do pomieszczeń, w których nie dysponujemy nieograniczoną przestrzenią. Sprawdza się znakomicie dla par, jako że dla wieloosobowej rodziny może się okazać zbyt mała. Charakteryzuje się przede wszystkim bardzo cichą i stabilną pracą. Wyposażona w system automatycznego odszraniania chłodziarki, którego nie uświadczymy już jednak w zamrażalniku. Pojemności to odpowiednio 100 litrów części chłodzącej, i 52 litry w zamrażarce. Dla tych, którzy nie wymagają luksusów za sprzęt kosztujący około 900 zł nada się idealnie.

Polar PCB311A+Polar PCB311A+ (175 x 59,5 x 64 cm) – lodówka o standardowych wymiarach w niskiej cenie. Urządzenie w klasie energetycznej A+, z jednym agregatem i bez zbędnych dodatków. Półki wewnątrz komory chłodzącej rozplanowano z głową (ich ułożenie można w niewielkim stopniu zmodyfikować), a gdybyśmy musieli się do czegoś przeczepić, to byłaby to górna półka w zamrażalniku – przywodzi na myśl starodawne urządzenia, gdy w zamrażarkach nie montowało się szuflad tylko drzwiczki. Poza tym pracuje stabilnie i cicho, cieszy solidne wykonanie. Chłodziarka pomieści 195 litrów, natomiast zamrażalnik – 116. Wydatek rzędu 900 złotych.

Amica FK316.3Amica FK316.3 (181 x 54 x 60 cm) – jeśli w Twojej kuchni panuje ascetyczny wystrój, Amica wpisze się w niego doskonale. Prosty (ale nie prostacki!) design świetnie współgra z funkcjonalnością urządzenia. Jest bardzo pojemna i solidnie wykonana, chociaż jej użytkownicy zwracają uwagę na fakt, że potrafi być głośna – jeśli jest nas w stanie obudzić kot sąsiadów lepiej w nią nie inwestować. Nadaje się dla całych rodzin, bowiem jej zawartością spokojnie nakarmimy całą gromadkę. Chłodziarka ma pojemność 204 litrów, a zamrażalnik 72. Cena to okolice 900 złotych.

Mastercook LT-614XPLUSMastercook LT-614XPLUS (143 x 55 x 58 cm) – coś dla tych, którzy za rozsądną cenę chcieliby nabyć urządzenie mające atrakcyjny dla oka design. Dla użytkowników ogromne znaczenie ma fakt, że działa w klasie energetycznej A+, faktycznie nie pobierając dużo prądu. Bardzo dobrze utrzymuje temperaturę produktów spożywczych, a mimo że nie jest zbyt wysoka, to pomieści naprawdę wiele – opinie konsumenckie potwierdzają, że nada się do małych rodzin. Chłodziarka pomieści bowiem 168 litrów, a zamrażalnik 40. Cena około 900zł.

Ravanson LKK50Ravanson LKK50 (48 x 45 x 48,7 cm) – z racji na swoje gabaryty lodówka sugerowana dla osób mieszkających samotnie. Wykonana zaskakująco solidnie, aczkolwiek nie należy oczekiwać, że w razie najazdu gości będziemy w stanie nakarmić wszystkich do syta. Jednak spory minus należy się producentom za pojemność zamrażarki – w zasadzie jej nie ma. Niektórzy są wręcz zdania, że jej gabaryty pozwalają na bardziej ergonomiczne podejście do zakupów – trzeba dobrze zaplanować, co chcemy kupić, żeby wszystko nam się później zmieściło. Pojemność chłodziarki to 45 litrów, a na zamrażalnik przypada symboliczne 5. Wszystko wynagrodzi cena, jako że za Ravansona powinniśmy zapłacić nie więcej, niż 350zł.

Indesit BIAA 10Indesit BIAA 10 (150 x 60 x 65,5 cm) – dość pojemna lodówka, która z powodzeniem może służyć rodzinom. Generuje dźwięki w granicach normy, zatem nie musimy się obawiać, że w nocy nie pozwoli komukolwiek spać. Nie polecalibyśmy jej jednak osobom wyższym – profilowanie uchwytów może powodować, że ciężko im się będzie korzystać z tego modelu. Wewnątrz panuje rozsądek i prostota, zresztą podobnie urządzenie wygląda z wierzchu. Pomieści 182 litry w chłodziarce, i 48 litrów w zamrażalniku montowanym na dole. Kosztuje około 1000zł.

MASTERCOOK LW-68AALXMastercook LW-68 AALX (85 x 55 x 58 cm) – niskie urządzenie, znowu polecane raczej dla par. Z zewnątrz Mastercook prezentuje się bardzo atrakcyjnie, i jako jedyna lodówka w zestawieniu ma klasę energetyczną A++. Agregat załącza się wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne i nie pracuje zbyt głośno. Imponuje ilością elementów wyposażenia dodatkowego, które w tym segmencie cenowym wcale nie są normą – żeby wspomnieć chociażby o pojemniku na lód czy jajka, możemy też regulować położenie półek. Chłodziarka zmieści okrągłe 100 litrów, natomiast zamrażarka jest symboliczna – ledwie 15 litrów. Koszt to około 800 złotych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Jaką lodówkę do 1000 złotych wybrać?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Ranking

Leave a Reply