6 najlepszych lodówek turystycznych

Czerwiec 21, 2013

Za parę dni czeka nas początek kalendarzowego lata, jednak już od jakiegoś czasu pogoda sprzyja weekendowym wypadom nad wodę. Trudno wyobrazić sobie, by leżąc na gorącym słońcu nie chłodzić się przy okazji zimnymi napojami. By jednak mieć taką możliwość, warto zadbać o to wcześniej – idealnym towarzyszem takich wypraw będzie lodówka turystyczna.

W związku z tym prezentujemy naszym czytelnikom 6 najlepszych – naszym zdaniem – modeli, które warto zabrać ze sobą na dłuższy lub krótszy wyjazd.

  1. HB PC 1010HB PC 1010 – lodówka turystyczna o średniej pojemności (24 litry), której możemy używać zarówno w pobliżu tradycyjnego źródła energii, jak i w aucie – posiada wygodną wtyczkę samochodową. Jest w stanie chłodzić produkty spożywcze w temperaturze niższej o 20 stopni Celsjusza niż temperatura powietrza, co zwyczajowo wystarczy, by cieszyć się dobrze schłodzonym, orzeźwiającym napojem. Wyposażona jest w wentylator, który zapewnia równomierne chłodzenie; minusem jest zbierająca się woda, jednak nie w ilościach przekraczających zdrowy rozsądek. Waży 5 kg, co przy pełnym załadunku sprawia, że całość jest dość ciężka. Ale za to całkiem ładna – niebieski kolor z białym wykończeniem jest miły dla oka.
  2. Arka JY-A-24LArka JY-A-24L – alternatywa dla pozycji numer jeden. Lodówka turystyczna o takiej samej pojemności, również zasilana elektrycznie. Jest to jednak propozycja dla osób, którym nie przeszkadza nieco niższa sprawność chłodnicza – Arka obniża temperaturę o 12 stopni, co nie dla wszystkich jest wystarczające, pomóc może jednak zastosowanie dodatkowych wkładów chłodzących. Tak czy inaczej Arka pozostaje raczej chłodziarką aniżeli typową lodówką.
  3. Mobicool T32 AC-DCMobicool T32 AC/DC – najbardziej pojemna z przedstawionych w niniejszym zestawieniu lodówek. 30 litrów wystarczy, by zmieścić wystarczającą ilość napoi na cały dzień leniuchowania. Zasilana elektrycznie – również z poziomu gniazda zapalniczki samochodowej – schodzi do temperatury niższej o 18 stopni od temperatury otoczenia. Esteci mogliby wytknąć temu urządzeniu, że powinno pracować nieco ciszej, reszta raczej nie będzie miała z tym problemu. Mimo większych rozmiarów, waży mniej, niż na przykład HB PC 1010 – 4,3 kg.
  4. Ezetil SF10Ezetil SF10 – propozycja dla osób, które nie potrzebują elektrycznego zasilana oraz dużej pojemności. SF10 zmieści 10 litrów, a za chłodzenie odpowiadają wkłady chłodzące, zatem temperatura wewnątrz zależy od ich liczby. Jednak dzięki temu jest bardzo lekka – zaledwie 1,3 kg. Lekka, mała, tania i poręczna – to chyba najlepszy zestaw przymiotników, jakim możemy opisać ten produkt. Idealna dla turystów.
  5. Campingaz MinimaxiCampingaz Minimaxi – w zasadzie nie jest to klasyczna lodówka turystyczna, ale z pewnością może pełnić jej rolę. Z przedstawionych w niniejszym zestawieniu wyróżnia się atrakcyjnym designem. Wewnątrz zmieści 19 litrów, a zdolność utrzymania chłodu została przez producenta oszacowana na 12 godzin, co sprawdza się w praktyce. Torba wygrywa również wagą – jest to ledwie pół kilograma. Mankamentem może być fakt, że jest narażona na uszkodzenia zdecydowanie bardziej, niż wyżej zaprezentowane produkty. Olbrzymią zaletą jest natomiast możliwość złożenia torby, kiedy jej nie używamy.
  6. Mobicool Q40 AC-DCMobicool Q40 AC/DC – na koniec produkt najsolidniejszy, ale jednocześnie najdroższy. Wykazuje największą sprawność chłodzącą, bowiem potrafi utrzymać temperaturę o 22 stopnie niższą od temperatury powietrza. Zasilana elektrycznie, niespecjalnie nadaje się również na wycieczki z racji na fakt, że waży niemal 10 kilogramów. Jednak jej czterdziestolitrowa pojemność sprawia, że możemy jej zaufać w trakcie dłuższych wyjazdów na camping. Dodatkowym atutem jest fakt, że pokrywę można otwierać tylko częściowo.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

, , , Ranking

Leave a Reply