O czym warto pomyśleć przed zakupem nowej lodówki?

Grudzień 11, 2014

Stoisz przed koniecznością zakupu nowej lodówki do Twojego domu? Wbrew pozorom, to nie takie proste. Przed wizytą w sklepie powinieneś przeanalizować kilka bardzo ważnych faktów, które pomogą Ci przy wyborze konkretnego modelu.

Lodówka w kuchni to rzecz niemal tak święta, jak telewizor w salonie. Wybór odpowiedniego modelu jest więc bardzo ważny, szczególnie, że sprzęt ten kupuje się przynajmniej na kilka lat. Warto, by służył Ci więc jak najdłużej i spełniał wszystkie funkcje, na których Ci zależy.

Wielkość

1285934263_by__500

Czy Twoja dotychczasowa lodówka była wystarczająco duża na wszystkie produkty, które chciałeś w niej zmieścić? Czy nowa będzie stać w tym samym miejscu, w którym znajduje się jej poprzedniczka? Warto o tym pomyśleć jeszcze przed zakupem, tak by znać maksymalne rozmiary na jakie możesz sobie pozwolić, aby nowy sprzęt bez problemów zmieścił Ci się w kuchni.

Drzwiczki

turquoisewhite-fridge

Projekty nowoczesnych kuchni najczęściej są tak zaplanowane, że drzwiczki lodówki swobodnie otwierają się tylko w jedną stronę. Ruch w drugą może być ograniczony przez meble bądź ścianę. Musisz to przewidzieć jeszcze przed zakupem nowego modelu. Większość lodówek otwiera się od prawej strony. Na rynku bez problemu znajdziesz jednak także te „lewe”. Co lepsze, niektórzy producenci umożliwiają dodatkowo opcję zmiany strony według uznania. Przed wizytą w sklepie zastanów się ponadto czy interesuje Cię sprzęt jednodrzwiowy, dwudrzwiowy czy może powinien mieć dwoje drzwi otwieranych do zewnątrz (side by side).

Zamrażalnik

f-aeg-arctis-62300-hlw0

W przypadku zamrażalnika do wyboru masz dwie opcje – ten umiejscowiony na górze lub ten na dole. Oba wyjścia mają swoje plusy i minusy. Jeśli wybierzesz model z zamrażalką na górze, prawdopodobnie będzie ona większa i pomieści więcej produktów, ale będziesz mieć do nich gorszy dostęp. W zamrażalce na dole dostęp do mrożonek jest dużo lepszy, ale z kolei, aby coś z niej wyciągnąć będziesz się musiał schylać. Dla niezdecydowanych jest opcja numer trzy. Możesz kupić chłodziarkę i zamrażalkę oddzielnie – wówczas będziesz mógł ustawić je w dwóch niezależnych od siebie miejscach.

Pobór prądu

575140main_MSC-22970-1_header_image_226px

Lodówka należy do grupy tych urządzeń, które zużywają najwięcej energii elektrycznej w domu. Wszystko dlatego, że włączona jest praktycznie przez cały czas. To właśnie szczególnie przy zakupie tego sprzętu powinieneś więc zwrócić uwagę w jakiej klasie energetycznej działa. Celuj w te modele, które znajdują się w klasie A. Musisz także wiedzieć, że im więcej plusów znajduje się po literze A, tym lepiej dla Ciebie (każdy plus to bowiem kolejne 10% zużycia energii mniej, niż norma ustalona przez Unię Europejską). Lepiej abyś nie kupował z kolei lodówek, które znajdują się w niższych klasach: B, C, czy co gorsza… G.

 

lodowka mastercook

Przy wyborze konkretnego modelu powinieneś zwrócić uwagę także na nowe technologie, które proponują producenci. Kostkarka do lodu, zabezpieczenia antybakteryjne, automatyczne rozmrażanie czy popularny od niedawna system bezszronowego działania tego sprzętu to funkcje, którymi na pewno powinieneś się zainteresować. Nie od dziś bowiem wiadomo, że lodówka to najważniejszy przedmiot w całym domu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

, , Porady

Leave a Reply