Jak ozdobić lodówkę?

Kwiecień 10, 2013

odświeżenie lodówkiTradycyjne białe lodówki z biegiem czasu przestają wyglądać tak ładnie, jak w momencie zakupu. Podczas przeprowadzek zdarza nam się uszkodzić nasz sprzęt, czego wynikiem mogą być lekkie obtłuczenia. Czasem pobrudzimy czymś lodówkę, naklejamy naklejki, które niekoniecznie są łatwe w zdjęciu – wszystko to sprawia, że lodówka przestaje nam się podobać, lecz dochodzimy do wniosku, że nie ma sensu wymieniać jej na nowy model, skoro jest sprawna i działa. Na szczęście istnieje kilka sposobów na poprawę wyglądu lodówki.

Na polskim rynku w ostatnich latach pojawiło się wiele różnego typu mat magnetycznych, które w ciągu minuty możemy założyć i zdemontować. Zakryją wszystko to, czego nie chcemy oglądać (zabrudzenia, obtłuczenia i ślady po starych naklejkach), a jednocześnie sprawią, że nasza lodówka zyska zupełnie nowy i świeży wygląd, co z kolei odmłodzi ją wizualnie o kilka lat. Mata magnetyczna jest bardzo łatwa w utrzymaniu, a dzięki niej w naszej kuchni może znaleźć się angielska budka telefoniczna, łąka lub plaża. Możemy również zdecydować się na wykonanie maty magnetycznej składającej się z naszych zdjęć. Zaletą tego typu rozwiązania jest to, że mata będzie doskonale dopasowana do wymiarów naszej lodówki, ponieważ większość sklepów je oferujących zapewnia wykonanie magnesów pod podany przez nas wymiar. Podobnym rozwiązaniem jest zakup dużej naklejki (na przykład w kształcie kwiatu lub kamieni) i naklejenie jej na strategiczne miejsca, którychnaklejka na lodówkę nie chcemy już dłużej oglądać. To rozwiązanie ma jednak jeden zasadniczy minus – naklejka również może zżółknąć, zabrudzić się lub uszkodzić w czasie przeprowadzki.

Kolejnym dobrym rozwiązaniem na odnowienie wyglądu lodówki jest pomalowanie jej farbami w spray’u. W tym wypadku ogranicza nas tylko i wyłącznie nasza własna wyobraźnia, ponieważ sprayów w sklepach jest ogromny wybór. Możemy pomalować nasz sprzęt na jeden kolor, stworzyć atrakcyjne esy-floresy lub użyć gotowych szablonów do tapet, które świetnie spiszą się również przy malowaniu lodówki. W tym przypadku uważać trzeba na elementy zerdzewiałe, ponieważ na nich nowy kolor z pewnością będzie się nieco bardziej odznaczać, co niekoniecznie zyska naszą aprobatę przy efekcie końcowym. Możemy zdecydować się również oklejenie drzwiczek lodówki folią samoprzylepną, która skutecznie zamaskuje wszystkie zabrudzenia, lecz może uwypuklić wgniecenia i inne uszkodzenia, które posiada nasza lodówka. Użycie mata na lodówkęfototapety pozwoli nam na uzyskanie podobnego efektu, a ich wybór jest naprawdę wielki, a na dodatek są one ogólnodostępne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Ciekawostki, Porady

Leave a Reply