Kategoria: Porady

Dlaczego warto wyposażyć się w chłodziarkę na wino?

Wino to wytrawny trunek, po który chętnie sięgamy, by uprzyjemnić sobie posiłek czy wieczorne przesiadywanie w salonie. Pozwala się zrelaksować, szczególnie jeśli jest odpowiednio przechowywane. Aby mieć pewność, że robimy to należycie, możemy skorzystać ze specjalnych chłodziarek do wina.

Najważniejsze parametry pralek. Na co zwrócić uwagę?

Niewiele osób, planujących zakup pralki, potrafi precyzyjnie określić, jakiego modelu poszukuje. Zdecydowana większość z nas ma oczywiście ogólne pojęcie, jakie funkcje powinien spełniać sprzęt, jednak w konfrontacji z rozmaitymi parametrami tych urządzeń często okazujemy się bezradni. Na co zatem musimy zwrócić uwagę?

Jak radzić sobie z wilgocią w mieszkaniu?

Równie częstym problemem co przesuszenie domowego powietrza jest jego zbytnie zawilgocenie. Kłopot ten dotyczy zwykle mieszkań w kamienicach lub suterenach oraz innych pomieszczeń, w których utrudniona jest cyrkulacja powietrza i wentylacja. Wilgoć rodzi wiele nieprzyjemnych następstw, jak brzydkie wykwity na ścianach i niebezpieczne dla zdrowia zarodniki grzybów, unoszące się w powietrzu. Czy można sobie z […]

Właściwe mrożenie i rozmrażanie żywności – jak zaoszczędzić czas i miejsce w kuchni

Miska gołąbków, dwa kilo mięsa wołowego, uszka z zeszłej wigilii, niezidentyfikowana zupa z przed dwóch lat i worek pierogów – tak zazwyczaj wygląda wnętrze zamrażarki przeciętnego Polaka. Szkoda, ponieważ mrożenie to jedna z najbezpieczniejszych i najłatwiejszych form przechowywania żywności. Zapobiega ubytkowi witamin i minerałów i nie wymaga użycia konserwantów. Dzisiaj przekażemy kilka praktycznych rad jak wykorzystać […]

Jak przechowywać żywność w lodówce?

Wielu z nas, kupując produkty spożywcze, warzywa czy owoce bez zastanowienia lokuje je w lodówce. Tymczasem niektóre artykuły wcale nie wymagają umieszczania ich w chłodziarce, by zachowały swój smak. Mało tego, istotne jest nie tylko czy dany produkt wkładać do lodówki czy nie, ale także gdzie.

O czym warto pomyśleć przed zakupem nowej lodówki?

Stoisz przed koniecznością zakupu nowej lodówki do Twojego domu? Wbrew pozorom, to nie takie proste. Przed wizytą w sklepie powinieneś przeanalizować kilka bardzo ważnych faktów, które pomogą Ci przy wyborze konkretnego modelu. Lodówka w kuchni to rzecz niemal tak święta, jak telewizor w salonie. Wybór odpowiedniego modelu jest więc bardzo ważny, szczególnie, że sprzęt ten […]

10 przykazań prawidłowego użytkowania lodówki

Nie każdy użytkownik lodówki zdaje sobie sprawę z istnienia 10 „żelaznych” zasad związanych z korzystaniem z lodówki, które powodują, iż Twoje jedzenie będzie dłużej świeże, a Ty zaoszczędzisz na kosztach prądu oraz napraw.

Panasonic NR-B32FX3-XE

Lodówka w kuchni to element kuchni, który może być zarówno praktyczny, jak i dekoracyjny. Jeśli zależy nam również na tej drugiej funkcji, warto się bliżej przyjrzeć modelowi Panasonic NR-B32FX3-XE.

10 sposobów na to, żeby Twoja lodówka działała dłużej

Proste i regularne czynności mogą znacznie przedłużyć życie każdej lodówki. Zobacz co należy zrobić by lodówka była sprawna teraz i przez długie lata.

Hotpoint-Ariston E4D AA X C

Wiele osób poszukuje małej, ale pojemnej lodówki. Są też takie osoby, które z racji na większą kuchnię mogą pozwolić sobie na dużą i elegancką lodówkę. Czy jest w czym wybierać? Oczywiście. Dziś przedstawimy pierwszy model z tego gatunku – Hotpoint-Ariston E4D AA X C.