Mastercook LCED-918NFN - stylowy i praktyczny

Lipiec 8, 2013

LCED-918NFNCzasy, kiedy kupując lodówkę pod uwagę brało się tylko parametry użytkowe (i cenę rzecz jasna) dawno odeszły w zapomnienie. Teraz, by być zadowolonym z zakupu, lodówka musi nie tylko pracować cicho i efektywnie, ale również dobrze wyglądać. Dlatego dzisiaj skupimy się na modelu, którego wielką – ale nie jedyną! – zaletą jest efektowny design.

Zacznijmy jednak od charakterystyki lodówki Mastercook o symbolu LCED-918NFN. Przeznaczona jest do domostw, w których sprawdzą się wysokie sprzęty, bowiem mierzy ona 185 cm. Na samą chłodziarkę przypadają 242 litry, co spokojnie wystarczy, żeby każdy z domowników miał swój kąt (pojemność zamrażalnika to 69l). W środku jest wyposażona bardzo ergonomicznie – znajdziemy półki, na których zmieszczą się zarówno mniejsze, jak i większe butelki, odpowiednie dla konkretnych produktów spożywczych przegródki i podstawki oraz szuflady na warzywa i owoce. Półki zostały wykonane ze szkła hartowanego, co oznacza, że są nie tylko bardzo solidne, ale również łatwo je utrzymać w czystości – tak jak i całą lodówkę, bowiem jeśli coś wyleje się na tradycyjną półkę kratkowaną, to czyścić trzeba niemal całe wnętrze lodówki poniżej feralnego miejsca. Tymczasem półkę ze szkła wystarczy po prostu wyciągnąć i umyć, czy nawet wrzucić do zmywarki. W utrzymaniu lodówki w dobrej kondycji pomaga również system No Frost – wystarczy przetrzeć ścianki, rozmrażanie nie jest konieczne. Całość jest także pokryta powłoką antybakteryjną, co uniemożliwia rozwój bakterii wewnątrz.

Producent zadbał również o to, by przechowywana żywność jak najdłużej zachowała swoje właściwości. Dzięki wspominanej już powłoce jedzenie nie psuje się tak szybko, a w utrzymaniu świeżości pomagają również systemy Double Fresh oraz Multi Fresh, które dzięki wytwarzaniu odpowiedniego mikroklimatu sprawiają, że jedzenie można przechowywać dłużej. Zresztą lodówka jest bardzo przyjazna w użytkowaniu. System autodomykania drzwiczek sprawi, że temperatura nie będzie uciekać z wnętrza (co za tym idzie lodówka zużyje mniej prądu), a jeśli nawet z jakiś względów pozostałyby one otwarte, to urządzenie nas o tym poinformuje; podobnie zresztą jak w przypadku nagłego wzrostu temperatury wewnątrz urządzenia.

LCED-918NFN

W przechowywaniu żywności pomaga również funkcja wakacje – ten tryb pracy zmniejsza moc chłodziarki, a temperatura utrzymywana jest na poziomie około 12 stopni Celsjusza; z jednej strony pozwala to na dłuższe przechowywanie żywności, a z drugiej gwarantuje niższe zużycie energii elektrycznej podczas naszej nieobecności w domu. Zresztą niskie zużycie prądu to bardzo mocna strona opisywanego modelu – charakteryzuje się on klasą energetyczną A+, a wnętrze oświetlone jest w technologii LED, która jest zdecydowanie bardziej wydajna i oszczędna niż tradycyjne rozwiązania.

Obsługa lodówki jest natomiast bardzo intuicyjna – producent zdecydował się na sterowanie elektroniczne, dzięki czemu mamy dostęp do bardzo wielu aspektów pracy sprzętu, co sprawia z kolei, że możemy je dostosować do własnych wymagań i zwiększyć dodatkowo wydajność oraz zmniejszyć pobór prądu. Wszystkie informacje widnieją natomiast na wygodnym i czytelnym wyświetlaczu – zatem łatwo się z nimi zapoznać.

Na samym początku wspomnieliśmy o designie – ten zasługuje na najwyższą uwagę. Jest prosty i bardzo elegancki, doskonale sprawdzi się w ascetycznie urządzonych kuchniach. Czarny kolor to synonim stylu, a uroku dodają również uchwyty w kolorze chromu. Na drzwiach frontowych widnieje także wspomniany przed chwilą wyświetlacz, nadając całości bardzo nowoczesny szlif.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

, , Mastercook

Leave a Reply