Kwintesencja elegancji – Mastercook LCE-818NFN

Sierpień 19, 2013

Kupić dobrą lodówkę za rozsądną cenę nie jest łatwo – na rynku jest sporo fantastycznych modeli, jednak ich cena często zaczyna się od 2000 złotych i idzie w górę. Dlatego też klienci rozglądają się za alternatywami – taką może być na przykład propozycja znanej marki Mastercook. Producent zadbał, by na wyposażeniu były wszystkie funkcje pozwalające nam komfortowo korzystać z lodówki.

Lodówka doskonale sprawdzi się w domach, w których mieszkają rodziny o klasycznym układzie 2+2. Jest to urządzenie wysokie (185 cm), a w chłodziarce znajdują się 242 litry przestrzeni; zamrażarka jest niestety wiele mniejsza, bo ma 69 litrów, niemniej na najważniejsze produkty miejsca powinno wystarczyć. Lodówkę bardzo łatwo utrzymać w czystości ze względu na fakt, że w obu częściach zastosowano system No Frost, sprawiający, że wewnątrz lodówki nie tworzy się lód i wystarczy ją od czasu do czasu umyć, by sprzęt pozostał w dobrej formie.

Wewnątrz znajduje się natomiast komora świeżości. Dzięki temu systemowi wrażliwa żywność dłużej pozostaje w dobrej formie, zachowuje walory smakowe i zapachowe o wiele dłużej, niż w tradycyjnej lodówce. Do tego dołączono funkcję wakacje – jeśli czeka nas dłuższy wyjazd bez strachu możemy wewnątrz lodówki pozostawić mniej wrażliwą żywność, bez ryzyka, że na jej powierzchni zalęgnie się pleśń czy też wydzielać zacznie nieprzyjemne zapachy. Zresztą psuciu się produktów spożywczych zapobiega również powłoka antybakteryjna, która zabezpiecza wnętrze lodówki. To kolejny czynnik wspomagający nasze jedzenie w utrzymaniu dobrej formy.

Mastercook LCE-818NFN

Lodówka jest też bezpieczna w użytkowaniu. Półki wykonane zostały ze szkła bezpiecznego, co oznacza, że są odporne na stłuczenie (oczywiście w ramach zdrowego rozsądku) oraz łatwo je wyczyścić, jeśli coś się wewnątrz lodówki rozleje. Bardzo ważnym elementem jest natomiast alarm otwartych drzwi – urządzenie jest w stanie rozpoznać, kiedy wewnątrz różnica temperatur jest zbyt wysoka niż standardowo i informuje o tym użytkownika odpowiednim sygnałem – dzięki temu nie musimy się martwić, że urządzenie ulegnie uszkodzeniu bądź też niepotrzebnie zużyje zbyt dużo prądu.

Faktem jest jednak, że lodówka mogłaby być nieco bardziej oszczędna. Co prawda charakteryzuje się klasą energetyczną A+, niemniej jak na dzisiejsze standardy to rozsądne minimum. Jednak tak czy inaczej model ten warto polecić osobom szukającym lodówki o efektownym wyglądzie, niezłych możliwościach i parametrach, a do tego w rozsądnej cenie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

, , Mastercook

Leave a Reply