Lodówki, którymi można sterować za pomocą smartfona

Wrzesień 14, 2014

O inteligentnych urządzeniach, w tym także tych, które stają się wyposażeniem naszego domu, możemy poczytać na różnego rodzaju serwisach branżowych. Nowa funkcja sterowania naszymi lodówkami – za pomocą smartfona – to kolejna z nich, która zaskakuje i sprawia, że codzienne życie staje się po prostu prostsze.

Mówi się, że za jakiś czas nasze domowe lodówki będą robiły za nas zakupy. Póki co o takiej funkcji jeszcze nikt nie słyszał w praktyce. Na pierwszy plan wysuwają się jednak inne, również bardzo pomocne. Sterowanie smartfonem to jedna z nich. Na czym dokładnie polega i w jakich codziennych obowiązkach pomaga?

Nowe funkcje w naszym domowym wyposażeniu RTV i AGD to pieczałowicie respektowana zasada tego, że nasz dom ma być w przyszłości bardzo inteligentny (najlepiej inteligentniejszy od nas). Sprzęty, które w przyszłości będą komunikowały się pomiędzy sobą nie będą już aż tak uzależnione od nas. Wizja ta, wydawałoby się dość odległa powoli zostaje wdarażana w nasze życie.
Nowością są chociażby niespotykane dotąd funkcje lodówek, które świetnie komunikują się z nami poprzez aplikację Android. Lodówka oczywiście nie zmienia swojej klasycznej formy. Wciąż pozostaje bardzo elegancką i prostą bryłą w kształcie prostokąta, no może o nieco bardziej nowoczesnej linii kolorystycznej.

Ale nie o tym. Lodówke na pozór bardzo tradycyjną wyróżnia dotykowy ekran, który pozwala na sprawdzenie zawartości wnętrza lodówki bez jej otwierania.

No tak, ale po co mi to? Otóż, jeśli nie jesteś specjalnym fanem gotowania i nie masz głowy do tworzenia nowych przepisów, twoja lodówka pomyśli za Ciebie. Z dostępnych w swoim wnętrzu produktów pokaże ci na ekranie dotykowym ciekawe dania, które możesz przygotować z dostępnych produktów.

Domowe centrum sterowania?
A jakże. Jeśli na wspomnianym ekranie dotykowym zdecydujesz się bowiem na jakiś przepis Twoja lodówka od razu nastawi odpowidnią temperaturę w piekarniku. Mało tego, jeśli brakuje Ci jakiś produktów możesz ustawić opcje zakupów dzięki kolejnej wbudowanej aplikacji w twoim dotykowym ekranie.

Mało? A może nie lubisz wyrzucać jedzenia? Spokojnie, Twoja lodówka zapanuje także nad tym, byś nie musiał wyrzucać przeterminowanej żywności do kosza. Jak to się dzieje? Skanujesz zakupiony towar – tak, znowu dzięki ekranowi. Ten, zapamiętuje wszystkie daty i wie, kiedy zaalarmować cię o potrzebie ich spożycia.

A jak ktoś lubi recenzje, oto krótki filmik od gadżetomania:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

, , LG

Leave a Reply