Jaką lodówkę marki LG wybrać?

Grudzień 10, 2012

lgMarka LG jest jedną z przodujących firm zajmujących się produkcją sprzętu AGD. W swojej ofercie może pochwalić się sprzętem naprawdę wysokiej jakości. Do grupy jej najlepszych produktów z pewnością można zaliczyć lodówkę LG GB7138A2XZ.  Co ją wyróżnia na tle innych lodówek?

Total no frost – automatyczne odszranianie
Lodówka LG dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii nie dopuszcza do powstawania szronu w komorze chłodziarki oraz komorze zamrażalki. Jej funkcja total no frost sprawia, że w lodówce nie jest wymagane okresowe rozmrażanie, co sprawia, że produkty zawsze przechowywane są w higienicznej atmosferze. Do jej pełnej, wewnętrznej stabilności potrzeba jedynie przemycia jej raz na jakiś czas.

LED lightening – oświetlenie LED
Zamontowane oświetlenia technologii LED ogranicza zużycie energii, a także zapewnia minimalne nagrzewanie się wnętrza sprzętu. Zastosowane oświetlenie LED jest zarówno trwałe jak i bezobsługowe.

Kompresor Linearny
Jednym z najważniejszych rozwiązań technologicznych jest kompresor linearny, który wyposażony w silnik linowy zamienia energię elektryczną w ruch linowy omijając głośny i awaryjny ruch mechaniczny. Lodówka LG jest tym samym bardzo cicha, bezawaryjna i zapewnia niskie zużycie energii. Kompresor odpowiedzialny jest również za eliminacje wahań temperatury wewnątrz lodówki. Wydłuża to świeżość przechowywanej żywności.

Moist Balance Crisper – kratownica
Wmontowana kratownica utrzymuje odpowiedni poziom wilgotności m.in. w przypadku owoców. Odbywa się to poprzez zatrzymanie parującej wody na owej kratownicy.

Fresh O Zone – świeżość
Lodówka dostosowana jest do przechowywanie każdego rodzaju żywności. Nawet te produkty, które potrzebują najniższej temperatury znajdą ją we wnętrzu sprzętu LG.

Multi Air Flow – przepływ powietrza
System Multi Air Flow zapewnia optymalne rozprowadzenie zimnego powietrza we wnętrzu całej lodówki. Dzięki temu produkty umiejscowione w każdym zakątku lodówki będą tak samo  odpowiednio chłodzone.

lg

Bioshield – ochrona przed pleśnią
Wewnątrz lodówki LG GB7138A2XZ znajduje się uszczelka pokryta środkiem antybakteryjnym, który chroni przed rozwojem bakterii, grzybów oraz pleśni.

Łatwe otwieranie
Lodówka LG posiada wyjątkowo łatwe otwierane, zapewnione przez optymalną głębokość drzwi wraz ze specjalną konstrukcją zawiasów. Łatwe otwieranie dotyczy również dolnych drzwi, które często są problemem w wielu sprzętach chłodzących. Otwieranie drzwi można również dostosować tak, by było nam jak najbardziej wygodnie korzystać ze sprzętu LG.

Panel sterowana i wyświetlacz LED
Na drzwiach lodówki znajduje się panel sterujący, który pozwala na sterowanie funkcjami bez otwierania drzwi. Wszystkiemu przoduje czytelny wyświetlacz LED.

Ręczna kostkarka twistowa
W lodówce znajduje się również ręczna kostkarka twistowa.

Pojemność
Lodówka jest niezwykle pojemna. Pojemność chłodziarki wynosi 228 litrów, zaś pojemność zamrażarki 115 litrów.

Klasa energetyczna
Lodówka LG posiada klasę energetyczną A++, która zapewnia do 45% oszczędzonej energii. Ponadto lodówka jest przyjazna środowisku.

Zdolność zamrażania
Zdolność zamrażania w przypadku lodówki LG wynosi aż 16kg/24h. Jest to więcej niż w przeciętnej lodówce, gdzie zdolność sięga od 3 do 12 kg/24h.

Bezpieczeństwo
Lodówka wyposażona jest w alarm niedomkniętych drzwi, a jej półki wykonane są ze szkła bezpiecznego. Hartowane szkło jest odporne na pęknięcia, zarysowania oraz utrzyma do kilku kilogramów obciążenia. Półka zapewnia nieprzedostanie się rozlanej cieczy w inne miejsca.

Wymiary lodówki:
185  cm wysokości,
59,5 cm szerokości,
67,1 cm  głębokości.
Lodówka zużywa rocznie 236kWh.

lg

Lodówka otrzymała trzy nagrody, które mogą potwierdzić jej wyjątkowość:

  • RedDot Design Award 2011 (nagroda za międzynarodowy design produktu nagrodzona przez Centrum Desingu w Essen w Niemczech.
  • Superbrands 2011 (nagroda dla marki, która osiągnęła najlepszą reputację w swojej dziedzinie)
  • Nagroda Dobry Produkt 2010

Lodówka LG GB7138A2XZ to połączanie wielu zalet i najlepszych funkcji, które można otrzymać z produktów chłodzących. Za wszystko trzeba jednak zapłacić. W tym przypadku koszt sprzętu AGD wynosi ok 3400zł.

źrodło: www.lg.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

, , , LG

Leave a Reply