Powody, dla których używasz magnesów na lodówkę

Kwiecień 25, 2014

Magnesy na lodówkę ze względu na ich funkcjonalność na dobre zadomowiły się w naszych kuchniach. Pomysłowość ich twórców idzie w parze z nudnym layoutem większości lodówek. Można powiedzieć: pokaż mi swoją kuchnię, a powiem ci, kim jesteś – a przegląd magnesów będzie w tym wypadku postawieniem kropki nad i oraz odpowiedzią na pytanie: dlaczego ich używasz?

Bo lubisz pamiętać i mieć wszystko pod ręką

Standardowe i – jakby na to nie spojrzeć – nudne wykorzystanie możliwości, jakie dają niepozorne z wyglądu magnesy. Najróżniejsze ich kształty i kolory zdałyby się na nic i magnesy zniknęłyby z lodówki, gdyby tylko żółte karteczki miały lepszy klej. Dla tych, którzy jednak używają analogowych sticky notes, pomocne będą niewielkie kubki z magnesem, w których trzymać można ołówek czy długopis. Jeśli używamy kartek bez kleju, przytrzymają je magnesy z klipsami lub wzorowane na klamerkach do suszenia ubrań

Bo jesteś dzieckiem

… i za nic masz specjalne metalowe tablice, które zostały dołączone do zestawu magnetycznych liter. Po co używać tablic, skoro lodówka jest o wiele lepiej wyeksponowana? Wszyscy dzięki temu widzą jak bardzo zajmuje cię nowa zabawka i jak szybko się ona nudzi. A litery ułożone w przypadkowe zbiory podczas pierwszego zachwytu nad ich kształtami i kolorami przetrwać mogą bardzo długo, o ile tylko mama nie wpadnie w szał sprzątania kuchni od góry do dołu.

litery

Bo jesteś rodzicem

I dobrze sobie o tym przypomnieć dzięki samodzielnie wykonanemu zdjęciu swojego dziecięcia. Plik z fotką wysłany został następnie do jednej z firm zajmujących się fotografią. Ta, oprócz analogowych odbitek dla babć i dziadków, wykonuje też magnesy na lodówki z dowolnym wizerunkiem, który będzie śledził nasze kuchenne poczynania każdego dnia. I będzie świadkiem naszych partyzanckich, nocnych wypadów do lodówki po z góry upatrzone smakołyki.

Bo pracujesz pod presją czasu

Kuchenny, niewielki zegarek, który za pomocą magnesów będzie się trzymał lodówki to dobry pomysł dla tych, którzy z zegarmistrzowską precyzją dbają o jakość przyrządzanych posiłków. Jeśli w przepisie widnieje, że zapiekankę z ziemniaków wyciągamy z piekarnika po 55 minutach, to zegarek uzbrojony w głośny alarm ma w odpowiednim momencie powiadomić nas, że zbliża się wiekopomna chwila postawienia na stół parującego i pachnącego obiadu. Reszta domowników składa w tym czasie ręce do oklasków.

Bo jesteś singlem

Jeśli lodówka w okolicach połowy lutego nie zostanie przyozdobiona choć jednym przypominającym serce magnesem, masz pecha. Albo szczęście, jak twierdzą co poniektórzy żyjący w pojedynkę z własnego wyboru (ponoć).

Bo twoja lodówka ma coś do ukrycia

Nie oszukujmy się – jeśli zewnętrzna powłoka została masowo zarażona piętrowymi naroślami z magnesów, to znaczy ni mniej, ni więcej, że lodówka jest nadgryziona zębem czasu. Czy nie używaliśmy w przeszłości nieodpowiednich magnesów – ostro zakończonych albo wielokrotnie silniejszych od zwykłych, czyli neodymowych? W takim razie mogliśmy porysować lakier lub w ogóle go pozdzierać. Zatuszować to mogą tylko nowe magnetyczne dodatki.

Bo nie wbijesz w nią noża, a chciałbyś

… ale zawsze można postarać się o taki dodatek przymocowywany na magnes, który pokaże nam, jak wyglądałyby drzwi lodówki po potraktowaniu ich nożem. Albo kilkoma na raz. Na podobnej zasadzie działają magnetyczne kształty półzwierząt, na przykład krokodyla wskakującego w drzwi lub jednorożca z nich wybiegającego.

nóż

Bo twoi znajomi wrócili z Australii

I podczas spotkania, które było pretekstem do pochwalenia się trzema tysiącami zdjęć, sprezentowano wszystkim uczestnikom magnesy na lodówkę w kształcie bumerangu lub kangura. Jeśli na lodówce widnieje za to miniaturowa wieża Eiffla lub wiatrak Moulin Rouge, to znaczy, że znajomi w przerwie na ich wybieranie na pamiątkarskich straganach, raczyli się w Paryżu burgundami lub innymi bordeaux.

Bo jesteś fanem

Gwiezdne wojny? Minecraft? A może Metallica? Zastanawiające, jak wiele o czyichś zainteresowaniach możemy wyczytać z wyglądu lodówki.

minecraft

Bo pokazujesz, czego nie masz

Wszyscy wiemy, że warzywa i owoce powinny być codziennie obecne w naszym jadłospisie. Niestety, nie wszyscy się do tego stosują. O tym, że mamy dobre chęci, przekonają wszystkich magnesy w kształcie warzyw i owoców – przecież przyczepiamy je po to, by pamiętać o uzupełnianiu ich zapasu po drugiej stronie drzwi. Inną sprawą są luki w naszej pamięci, które akurat dają o sobie znać podczas zakupów.

Bo chcesz być najlepszym rozgrywającym

2819 – tyle wynosi rekord polski w jednoosobowej grze w scrabble i jak każdy rekord – czeka na pobicie. Jeśli spędzamy w kuchni wiele czasu, nic nie stoi na przeszkodzie, by jednocześnie nie podumać nad pionowymi i poziomymi układami wyrazów. Scrabble to jeden z nielicznych światów, gdzie honoruje się polskie znaki diakrytyczne i gdzie „pięć” waży znacznie więcej niż zwykły „piec”, choć oznacza i rzecz, i kuchenną czynność.

scrabble

źródło fotografii: Pinterest

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

, , , Ciekawostki

Leave a Reply