Najczęstsze błędy podczas użytkowania domowej lodówki

Październik 9, 2014

Kupiłeś lodówkę, która w opisie producenta powinna działać nieprzerwanie przez kilkadziesiąt lat. Tymczasem pierwsza awaria pojawiła się już po kilku miesiącach? Pomyśl czy przypadkiem nie dołożyłeś cegiełki do grobu swojej nowej lodówki.

Oto 6 kroków do szybkiego uśmiercenia Twojej lodówki:

1. Postaw lodówkę na nierównym podłożu

Z pewnością po krótkim czasie usłyszysz, że Twoja lodówka chodzi głośniej niż powinna. Zacznie się chwiać, a zawiasy w drzwiczkach zerwą się. Źle wyprofilowane podłoże to najczęstszy powód usterek. to dlatego w ofercie firm sprzedających lodówki można zamówić także usługę wniesienia i zamontowania sprzętu, tak by stał on na równym podłożu.

2. Wkładaj do jej środka gorące potrawy

Twoja lodówka zacznie po prostu szaleć. Nie będzie wiedziała jaką temperaturę ma ustawić. W rezultacie będzie się rozmrażać i zamrażać. Wreszcie zacznie z niej cieknąć woda a Twoja kuchnia będzie zalana.

3. Ustaw ją jak najbliżej kuchenki 

Wysoka temperatura dobiegająca do lodówki działa najlepiej na jej rozmrożenie. Tym bardziej, że temperatura na kuchence potrafi niekiedy podnieść się nawet do bardzo wysokich temperatur!

4. Nieumiejętne rozmrażanie

Jeśli rozmrażasz lodówkę, powinieneś poczekać aż lód zniknie z niej całkowicie. Niedopuszczalne jest tylko częściowe rozmrożenie sprzętu, a następnie jego ponowne włączenie. Im częściej będziemy tak postępować tym nasza lodówka będzie się rozmrażała szybciej.

5. Niedomknięte drzwi

Zdarza Ci się wyjmować coś z lodówki i zamiast dopilnować zamknięcie drzwi popchnąć je tylko niedbale ramieniem? No tak, a ile razy potem zauważyłeś, że Twoja lodówka nie jest zamknięta? Czy wiesz, że niedomknięte drzwi to powód dla którego na Twojej żywności zbiera się lód oraz szron? Poza tym to kolejny krok do częstego rozmrażania lodówki.

Amica FK318.3

6. Zbyt częste otwieranie lodówki

Stoisz i patrzysz. Mógłbyś tak przez kilkanaście minut bo właśnie rozpocząłeś dietę! Niestety takie zbyt częste zaglądanie do wnętrza lodówki nie zrobi dobrze ani Tobie, a już na pewno nie Twojemu sprzętowi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

, , Ciekawostki

Leave a Reply