Lodówka przyszłości

Kwiecień 29, 2013

Wydaje nam się, że wymyślono już wszystko i w przyszłości niewiele nas zaskoczy. Bardzo się mylimy myśląc, że sprzęty gospodarstwa domowego niezbyt się zmienią. Pomysłów na unowocześnienie najpotrzebniejszych nam sprzętów jest całkiem sporo i niektóre z nich na pewno już wkrótce będą towarzyszyć nam podczas codziennych prac.

Cały czas urządzenia domowe stają się coraz bardziej zaawansowane. Być może za parędziesiąt lat lodówka sama przygotuje nam rano śniadanie i odgrzeje obiad, jednak póki co musimy ograniczyć się do nieco mniej zaskakujących innowacji. Zmiany nastąpią nie tylko w wyglądzie lodówek, ale również w ich podstawowym wyposażeniu i technologii, jaką obecnie wykorzystują. Pedro Nakazato Andrade wymyślił lodówkę, która posiada dwustronne otwieranie, na każdej jej stronie umiejscowione są cztery drzwiczki, na których dodatkowo znajduje się dotykowy wyświetlacz LCD. Dzięki temu rozwiązaniu na lodówce można oglądać filmy, tworzyć listę zakupów, włączyć wybraną wizualizację (np. alpejskiego krajobrazu) lub skomponować własny album ze zdjęciami. Funkcję wizualizacji można wyłączyć w każdej chwili, co z kolei umożliwi nam zajrzenie do wnętrza lodówki bez konieczności jej otwierania. Większość projektowanych lodówek będzie również o wiele mniejsza od tych, jakie obecnie znajdują się na naszym wyposażeniu.

nowoczesność

W projektach nowoczesnych lodówek zmienia się również materiał, z jakiego wykonywane są aktualnie półki. W celu zapobiegnięcia przenikaniu zapachów planuje się stworzenie urządzeń z półkami wykonanymi z żelu. Żel ten będzie na tyle gęsty, aby mógł wokół każdego z produktów wytworzyć „kapsułę”, która będzie chroniła je przed innymi zapachami przy zapewnieniu odpowiedniej temperatury. Lodówki przyszłości najprawdopodobniej będą tworzyć również spisy produktów, jakie znajdują się wewnątrz nich, wraz z zaznaczeniem daty ważności. Wszystkie informacje wyświetlane będą na drzwiach lodówki, a dodatkowo będzie ona tworzyć propozycje potraw kulinarnych, jakie możemy przygotować z dostępnych w domu produktów. Planuje się także stworzenie modeli tak inteligentnych, że będą podpowiadać nam, gdzie poszukiwany produkt dostępny jest w najniższej cenie lub też samodzielnie je zamawiać, abyśmy zawsze mieli wszystkie niezbędne składniki. Nowoczesne lodówki – brzmi dobrze, a wygląda jeszcze lepiej:

nowoczesna lodówka

Źródło zdjęć: gadzetomania.pl, elektroda.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

, , Ciekawostki

Leave a Reply