Jakich błędów unikać wybierając lodówkę?

Sierpień 15, 2017

Lodówka to niezbędny element wyposażenia kuchni. Bez niej nie możliwe byłoby przechowywanie produktów spożywczych. Niestety, wielu z nas wybierając lodówkę popełnia błędy, które sprawiają, że urządzenie nie spełnia naszych potrzeb. Oto najczęstsze wpadki, jakie zdarza się popełniać kupującym lodówki.

Dużo nie zawsze znaczy lepiej

jak przechowywać żywność

Na amerykańskich filmach zazwyczaj widzimy duże lodówki typu side by side. Są one niezwykle pojemne i wyglądają nowocześnie. Często zdarza się niestety tak, że zbyt duża lodówka okazuje się być nietrafionym zakupem. Pojemność lodówek side by side to średnio 500 – 600 litrów. Taka pojemność sprawdzi się w przypadku wielodzietnych rodzin. Dla przeciętnej czteroosobowej rodziny w zupełności wystarczy lodówka dwudrzwiowa, podzielona na chłodziarkę oaz zamrażarkę, której łączna pojemność wynosi nieco ponad 400 litrów. Odpowiednio dobrany rozmiar lodówki pozwoli nie tylko zaoszczędzić energię elektryczną, ale również efektywniej wykorzystać miejsce w kuchni.

Efektywność energetyczna

ARG-585-A-_858600510000_2000x2000

Wszystkie urządzenia AGD dostępne w sprzedaży oznaczane są klasami efektywności energetycznej. Najwyższa klasa to A +++. Różnica w zużyciu energii elektrycznej między najwyższą klasą, a niższą np. A+ może wynosić nawet 20%. Częstym błędem przy poszukiwaniu nowej lodówki jest pomijanie tych wartości, co z czasem skutkuje większym zużyciem energii.

Do zabudowy czy wolnostojąca

Liebherr zamrażarka

Lodówki do zabudowy są bardzo modne – pozwalają osiągnąć jednorodny efekt wykończeniowy, ponieważ obudowuje je szafka dokładnie taka sama, jak pozostałe meble w kuchni. Niestety czasem lodówka do zabudowy okazuje się być nietrafionym rozwiązaniem. Tego typu sprzęt wymaga zagospodarowania więcej miejsca, ponieważ do lodówki dochodzi również obudowa, a ta musi być odpowiednio duża, aby zapewnić właściwą cyrkulację powietrza. Aby uniknąć błędu i zamiast eleganckiej zabudowy uzyskać lodówkę, która nie będzie pasowała do kuchni, wystarczy sięgnąć po lodówki do zabudowy ranking, gdzie łatwo porównasz wszystkie parametry i dobierzesz sprzęt, który idealnie wkomponuje się do pomieszczenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

, , Ciekawostki

Leave a Reply