7 skutecznych sposobów na uratowanie Twojego mleka w firmowej lodówce

Styczeń 15, 2015

Nie mobbing, niska płaca czy wiek emerytalny jest największym problemem w polskich zakładach pracy. Bolączką w każdej firmie jest notoryczne podkradanie mleka z firmowej lodówki. Co zrobić, aby Twoi współpracownicy nie mieli ochoty akurat  na Twoje mleko?

Nie od dziś wiadomo, że mleko w pracy to absolutnie zawsze towar deficytowy. Czy zapewnia go pracodawca, czy pracownicy według specjalnie ustalonej kolejki, praktycznie w każdym przypadku znika ono w zatrważającym tempie. Tylko dzięki aromatycznej i pysznej kawie z mlekiem jesteś w stanie przetrwać w pracy 8 godzin i pracować w miarę wydajnie? Przedstawiamy 7 skutecznych rad na uratowanie Twojego mleka w lodówce.

1.Uzależnienie od laktozy

PregnantWoman

Na pewno masz w firmie przynajmniej jedną kobietę w ciąży. Czy wiesz, że możesz ją wykorzystać (świadomie bądź nie) do Twojego podstępu? Przelej nowo kupione mleko do wielkiego słoika, a na nim przyklej karteczkę z napisem „mleko laktacyjne”, a także datą i godziną. Masz gwarantowane, że żaden pracownik nawet nie pomyśli, by je podkraść!

2. Stary słoik

Masz w domu stare, zużyte słoiki z zardzewiałymi zakrętkami, w których Twoja babcia przyrządzała na przykład powidła? To super! Dokładnie umyj i wyparz taki słoik wewnątrz, jednocześnie zostawiając jego niezbyt przekonujący wygląd na zewnątrz. Do takiego pojemnika wlej mleko i pozostaw na lodówkowej półce. Raczej nikt się nim nie zainteresuje.

3. Sok pomidorowy

Kup sok pomidorowy w kartonie, a gdy go wypijesz dokładnie go wypłucz i wyczyść, a następnie za pomocą lejka wlej do niego mleko. Tak przygotowane opakowanie przynieś do pracy. Jeśli nikt nie zauważy, że masz mleko akurat w tym pojemniku, raczej nie będzie ono obiektem zainteresowania podczas robienia kawy.

4. Magia daty

calendar-98483_640

W Twojej pracy każda chowana w lodówce rzecz powinna być podpisana imieniem i datą? To świetnie! Na butelce Twojego mleka w miejscu daty ważności przyklej karteczkę z Twoim imieniem i datą… sprzed dwóch lat. Czy ktoś odważy się podkraść takie mleko?

5. Prezes najważniejszy

Korzystając z tej samej idei na karteczce możesz napisać także imię Twojego prezesa bądź innej ważnej osoby w firmie. Jeśli tylko wiesz, że wspomniane osoby nie będą miały nic przeciwko takiej zagrywce, możesz być pewien, że Twoi współpracownicy zastanowią się dwa razy, zanim podkradną TAK WAŻNE mleko.

6. Środek na przeczyszczenie

576px-Ząbki-Wychodek-Sławojka-WC

Pracujesz w biurze typu Open Space, bądź Twoja firma jest na tyle mała, że mieści się w jednym pokoju? Któregoś dnia tuż przed końcem pracy wszem i wobec ogłoś, że masz już dość podkradaczy mleka i w związku z tym dzisiaj do swojego dolałeś środka przeczyszczającego. W tym momencie dokładnie obserwuj minę pozostałych współpracowników.

7. A może psikus?

Do mleka opatrzonego Twoim imieniem dolej kefiru bądź zafarbuj go barwnikiem spożywczym. Co prawda sam z tak przygotowanego płynu również nie skorzystasz, ale może i złodziejaszkowie nauczą się na przyszłość, żeby pojemnika z Twoim imieniem po prostu nie ruszać… Po jakimiś miesiącu możesz spróbować przynieść normalne mleko i je podpisać. Powinno być już bezpieczne na wieki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Ciekawostki

Leave a Reply