Kategoria: Ciekawostki

Jakich błędów unikać wybierając lodówkę?

Lodówka to niezbędny element wyposażenia kuchni. Bez niej nie możliwe byłoby przechowywanie produktów spożywczych. Niestety, wielu z nas wybierając lodówkę popełnia błędy, które sprawiają, że urządzenie nie spełnia naszych potrzeb. Oto najczęstsze wpadki, jakie zdarza się popełniać kupującym lodówki.

Właściwe mrożenie i rozmrażanie żywności – jak zaoszczędzić czas i miejsce w kuchni

Miska gołąbków, dwa kilo mięsa wołowego, uszka z zeszłej wigilii, niezidentyfikowana zupa z przed dwóch lat i worek pierogów – tak zazwyczaj wygląda wnętrze zamrażarki przeciętnego Polaka. Szkoda, ponieważ mrożenie to jedna z najbezpieczniejszych i najłatwiejszych form przechowywania żywności. Zapobiega ubytkowi witamin i minerałów i nie wymaga użycia konserwantów. Dzisiaj przekażemy kilka praktycznych rad jak wykorzystać […]

7 skutecznych sposobów na uratowanie Twojego mleka w firmowej lodówce

Nie mobbing, niska płaca czy wiek emerytalny jest największym problemem w polskich zakładach pracy. Bolączką w każdej firmie jest notoryczne podkradanie mleka z firmowej lodówki. Co zrobić, aby Twoi współpracownicy nie mieli ochoty akurat  na Twoje mleko? Nie od dziś wiadomo, że mleko w pracy to absolutnie zawsze towar deficytowy. Czy zapewnia go pracodawca, czy […]

5 najtańszych lodówek do zabudowy

Projekt kuchni sugeruje zakup lodówki do zabudowy, jednak Twoje fundusze sprawiają, że przy jej wyborze musisz sugerować się przede wszystkim niską ceną? Ten ranking jest dla Ciebie – przedstawiamy 5 najtańszych lodówek pod zabudowę, które wyróżniają się jednocześnie dobrą jakością. Wybór odpowiedniej lodówki do zabudowy nie jest prostym przedsięwzięciem, szczególnie, jeśli fundusze nie pozwalają nam […]

10 typów ludzi, korzystających z lodówki

Lubicie ją często odwiedzać, a może unikacie jej, wmawiając sobie, że nic już do niej nie czujecie? Lodówka – co o niej myślimy i jakie mamy do niej podejście? Oto subiektywny wybór typów ludzi, jacy korzystają z lodówek. Pokaż mi jak patrzysz na swoją lodówkę, a powiem Ci… jak patrzysz na swoją lodówkę.

Polska wciąż europejskim liderem w produkcji sprzętu AGD

W kraju nad Wisłą produkuje się najwięcej sprzętu gospodarstwa domowego na całym Starym Kontynencie. Najbardziej uznane marki lokują swój kapitał w Polsce i planują coraz większe inwestycje. Co za tym idzie przybędzie nowych miejsc pracy.

Czy można zahibernować ludzi?

Dzisiaj temat odrobinę odbiegający od zwyczajowej kwestii, jednak ze względu na postępujące za oknami obniżenie temperatury, jak najbardziej na czasie. Zwierzęta wykorzystują zdolność do obniżenia aktywności swego ciała by przeżyć długie chłody, czy znajduje się w tym procesie nauka dla nas?

10 przykazań prawidłowego użytkowania lodówki

Nie każdy użytkownik lodówki zdaje sobie sprawę z istnienia 10 „żelaznych” zasad związanych z korzystaniem z lodówki, które powodują, iż Twoje jedzenie będzie dłużej świeże, a Ty zaoszczędzisz na kosztach prądu oraz napraw.

Najczęstsze błędy podczas użytkowania domowej lodówki

Kupiłeś lodówkę, która w opisie producenta powinna działać nieprzerwanie przez kilkadziesiąt lat. Tymczasem pierwsza awaria pojawiła się już po kilku miesiącach? Pomyśl czy przypadkiem nie dołożyłeś cegiełki do grobu swojej nowej lodówki.

Dostarczono wiadomość prosto z chłodziarki

Uruchamiasz swojego smartfona w zatłoczonym autobusie. Przeglądasz internet. Nagle dostajesz maila – kończy się data sugerowanego spożycia szynki. Adresat – Twoja własna lodówka. To nie science-fiction, to powszechna elektronizacja każdego elementu życia prowadzi szarą codzienność do takich udogodnień.