Przegląd zamrażarek skrzyniowych

Listopad 12, 2014

Dla łasuchów, fanatyków dużych połaci mięsa i wiecznie przestraszonych wizją braku lodów nie znajdziemy lepszego sprzętu do przetrzymywania ulubionych frykasów od obszernych zamrażarek skrzyniowych. Wydajne i efektywne, pozwalają nam przechować na długie miesiące a nawet lata swoją zawartość w niskiej temperaturze, jeśli już decydujemy się na taki zakup, lepiej znać swoje opcje.

Whirlpool WH 1410

Zacznijmy od tej niepozornej, ale niezwykle wydajnej, propozycji od firmy Whirpool. Nie jest przesadnie szeroka (tylko 57 cm), ale mieści aż 117 litrów produktów, co sprawi że zmieścimy w niej nawet dłuższe kawałki mięsa, pod warunkiem że ustawimy je w pionie. Docelowo potrafi zamrozić 13 kilogramów żywności w jedną dobę, możemy wspomóc ją w tym wysiłku uruchamiając funkcję szybkiego zamrażania. Po zamrożeniu hałas i zużycie prądu zmniejszymy korzystając z trybu ECO, na pewno docenimy też możliwość regulowania wysokości za sprawą przykręcanych nóżek oraz zamknięcie na zamek.

zamrażarka skrzyniowa

Electrolux EC2233 AOW1

Propozycja dla wymagających znacznie więcej przestrzeni na swoje mrożonki, ponieważ w swoim wnętrzu schowa aż 223 litry. Taka wręcz przemysłowa pojemność nie wiąże się jednak z gigantycznymi obciążeniami dla sieci, ponieważ Electrolux EC2233 posiada klasę energetyczną A+++, co przekłada się na zużycie raptem 122 kWh rocznie. Rozmiar ma też znaczenie w przypadku braku zasilania, ponieważ gdy zabraknie prądu możemy być pewni że nasze wiktuały pozostaną poniżej zera jeszcze przez następne 53 godziny. Dodatkowym plusem jest funkcja No Frost, która sprawi że potrawy i przetwory nie będą pokryte szronem i nadadzą się do szybkiego odgrzania.

zamrażarka skrzyniowa

Amica FS100.3

Najmniejsza z zamrażarek na tej liście (100 litrów), co wbrew pozorom ma swoje zalety – zmieści się nawet do mniejszych mieszkań z dużym zapotrzebowaniem na trzymanie żywności. Również posiada regulowane nóżki, co pomoże nam dostosować jej wysokość do reszty zabudowy, trzyma zgromadzone wewnątrz produkty w chłodzie nawet do 30 godzin po wyłączeniu. Jest to też najcichsza z zamrażarek na tej liście, wydaje z siebie dźwięk na poziomie 40 decybeli, co sprawi że możemy z niej korzystać również w kuchni.

zamrażarka skrzyniowa

Indesit OF 1A100

W modelu firmy Indesit zmieści się dokładnie 101 litrów zamrożonych produktów, jest to najtańsza opcja na tej liście. Nie oznacza to że nie może obronić się swoimi osiągami – z klasą energetyczną A+ nie musimy liczyć się z dużymi wydatkami. Jej niewątpliwą zaletą jest zdolność przetrzymywania chłodu jeszcze przez 46 godzin po wyłączeniu, co docenią zwłaszcza mieszkający w rejonach z przerwami w dostawach energii. Dodatkowo zamkniemy ją na klucz, co uchroni nasze zapasy mrożonych truskawek od uszczuplenia przez łasych na smacznego koktajle domowników.

zamrażarka skrzyniowa

AEG Arctis 62300

Firma AEG również celuje w wyższą półkę, oferując dwupojemnikową zamrażarkę z zaawansowanymi możliwościami regulacji mrożenia. Oprócz funkcji Low Frost, posiada regulowany w czasie termostat, system czujników wzrostu temperatury oraz opcję szybkiego zamrażania. Dodatkowo z łatwością zorientujemy się w zawartości dzięki podświetlonemu wnętrzu, a wspomaganie otwierania drzwi ułatwi nam dostanie się do wnętrza. Nie zapominajmy też o przepastnej pojemności, która skryje w sobie aż 216 litrów żywności w imponującym tempie 24 kilogramów na dobę.

Źródło zdjęć: materiały producentów

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

, , , Amica, Electrolux, Whirlpool

Leave a Reply